Infolinia: 791 16 16 16

e-mail: biuro@bogartkuchnie.plSkuteczne rozwiązania na oświetlenie blatu kuchennego

Skuteczne rozwiązania na oświetlenie blatu kuchennego

Kuchnia powinna być pomieszczeniem, w którym będziemy czuć się przede wszystkim komfortowo. Na funkcjonalność tego wnętrza wpływ ma wiele czynników, które mają wpływ na sprawniejsze wykonywanie codziennych obowiązków kuchennych. Jednym z kluczowych jest dobór odpowiedniego oświetlenia. Bowiem światło centralne sufitowe nie będzie wystarczające, gdyż trzeba doświetlić poszczególne strefy użytkowe. Duże znaczenie ma przede wszystkim oświetlenie blatu kuchennego.


Nawet w niewielkiej kuchni z Rzeszowa górne, sufitowe oświetlenie to za mało. Wynika to z tego, że przygotowując potrawy przy blacie, stoisz zwykle tyłem do lampy, a swoją sylwetką częściowo zasłaniasz dopływ światła i rzucasz cień na blat. Jeśli chcesz móc wygodnie wykonywać czynności kuchenne, urządzając to pomieszczenie, nie zapomnij o zamontowaniu odpowiedniego oświetlenia blatu roboczego. Jakie są na to sposoby?


kuchnie na wymiar Rzeszów

1. Taśma LED

Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań stosowanych w kuchniach na wymiar w Rzeszowie jest taśma lub listwa LED pod szafki. Popularność tego sposobu doświetlenia powierzchni blatu wynika z tego, że jest bardzo atrakcyjne cenowo i dobrze sprawdzi się w każdej kuchni bez względu na styl i wzornictwo. Taśma LED zabezpieczona odpowiednią obudową nie rzuca się w oczy, a co więcej bardzo skutecznie oświetla całą powierzchnię blatu w sposób równomierny, gdyż światło z niej padające rozprasza się równomiernie. Tego rodzaju oświetlenie montowane jest na spodzie szafek wiszących, najczęściej na całej ich długości.

2. Punktowe oświetlenie blatu kuchennego

Innym popularnie stosowanym rozwiązaniem w kuchniach na zamówienie w Rzeszowie jest punktowe oświetlenie w postaci lampek umieszczonych pod wiszącymi szafkami. By osiągnąć jak najlepszy efekt, warto umieścić lampki w równych odległościach, co 40?60 cm. Zaletą tego rozwiązania jest to, że nie musisz oświetlać całej powierzchni blatu lecz zdecydować, który jego fragment tego potrzebuje w danej sytuacji. Lampki punktowe mają uniwersalny design, więc z powodzeniem sprawdzą się zarówno w aranżacjach klasycznych, jak i nowoczesnych.

 

kuchnie na zamówienie Rzeszów 


3. Lampy sufitowe nad blatem

Jeżeli szukasz sposobu na oświetlenie blatu roboczego w kuchni pozbawionej szafek górnych, dobrym rozwiązaniem będą halogeny montowane na suficie. Możesz wybrać lampę wiszącą z kilkoma źródłami światła lub LED, która zostanie zamontowana bezpośrednio nad blatem roboczym. Estetycznie prezentują się również halogeny, które instalowane są w równej linii na suficie. Świetnie sprawdzą się np. te montowane w suficie podwieszanym. Jeśli zdecydujesz się na oświetlenie sufitowe blatu kuchennego, wybierz żarówki o dużej mocy. Jest to istotne, aby światło docierało do powierzchni blatu z większej odległości.

4. Kinkiety

Jak oświetlić blat roboczy, jeżeli znajduje się on przy oknie? Wystarczy, że po obu stronach okna zamontujesz pasujące do stylistyki kuchni kinkiety, których światło skierujesz na blat. Takie kinkiety warto zainstalować np. mniej więcej na wysokości połowy okna. Jeśli wybierzesz lampy z ruchomymi kloszami, będziesz mógł dodatkowo kierować strumień światła dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne w danym obszarze.

  • Masz pytania?

    Skontaktuj się z naszym działem handlowym:
    Pon - Pt: 8 - 17 / Soboty: 9 -14
    tel. 791 16 16 16; e-mail: biuro@bogartkuchnie.pl

Formularz kontaktowy

Chcesz zamówić meble kuchenne na wymiar

Zadzwoń: 791 16 16 16

lub

Napisz do nas

* - pola wymagane


Nasi partnerzy

Copyright © 2024 Bogart Kuchnie. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka cookies

Do góry