Infolinia: 791 16 16 16

e-mail: biuro@bogartkuchnie.plJak ukryć kuchnię we wnętrzach łączonych?

Jak ukryć kuchnię we wnętrzach łączonych?

Kuchnie otwarte połączone z salonem to trend wnętrzarski, który cieszy się nieustającą popularnością już od dobrych kilku lat. Wynika to z tego, że takie łączone wnętrza niosą ze sobą wiele zalet zarówno estetycznych, jak i praktycznych. Mimo to, zdarzają się sytuacje, gdy możemy chcieć ukryć część kuchenną przed wzrokiem innych lub mieć wrażenie, że pomieszczenie jest wyłącznie przestrzenią dzienną. W takich sytuacjach optymalnym rozwiązaniem będą sposoby zakrywające zabudowę mebli kuchennych w łączonej przestrzeni. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka modnych i zarazem funkcjonalnych pomysłów.

Kuchnie otwarte na salon

 

Kuchnie otwarte na salon przynoszą wiele korzyści, ale zdarza się również że nie zawsze chcemy, aby przestrzeń kuchenna była na widoku. Do największych zalet kuchni otwartych zaliczyć można przede wszystkim efekt optycznego powiększenia przestrzeni i tym samym większe wrażenie przestronności. Ponadto taki układ sprzyja integracji domowników, a także brak konieczności izolowania się od gości podczas przygotowywania dla nich poczęstunku. Natomiast do minusów zaliczyć możemy zapachy i hałasy powstające podczas przygotowywania posiłków. Ponadto zdarza się również, że chcielibyśmy od czasu do czasu powrócić do układu zamkniętego w kuchni choćby ze względu na to, by ukryć ewentualny bałagan, gdy wpadną niezapowiedziani goście. Wówczas z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania, które pozwalają ukryć część kuchenną. Oznacza to, że decyzja o posiadaniu otwartej kuchni nie musi być ostateczna.

 

kuchnie na zamówienie Rzeszów 


 

Zabudowa kuchenna typu ?ściana?

 

W nowoczesnych aranżacjach ciekawym sposobem ukrycia mebli kuchennych z Rzeszowa będzie zabudowa typu ?ściana?. Jest to forma zabudowy meblowej, która jest niemal w całości jednolita i pozbawiona uchwytów, dzięki czemu przypomina zwykłą ścianę i kuchnia nie rzuca się w oczy. Taka tafla mebli z zintegrowanymi sprzętami kuchennymi doskonale wpisuje się w modny trendy nowoczesnego minimalizmu. Po zamknięciu wszystkich frontów, meble się wizualnie scalają, a podział na szafki górne i dolne zanika. Także przestrzeń pomiędzy szafkami jest wówczas ukryta.

 

kuchnie na wymiar Rzeszów

Parawan w kuchni otwartej na salon

 

Ciekawym sposobem na ukrycie mebli kuchennych na zamówienie w Rzeszowie w pomieszczeniu otwartym jest zastosowanie specjalnych składanych frontów działających na zasadzie pełnowymiarowego parawanu. Fronty montowane równolegle przy ścianach stworzą ruchomą ścianę, którą można składać i rozsuwać niczym drzwi przesuwne. Poszczególne panele zachodzą na siebie na zasadzie harmonijki, dzięki czemu po złożeniu nie rzucają się w oczy i nie zabierają zbyt wiele miejsca. System składanych frontów pozwala zasłonić zabudowę mebli i sprzętów kuchennych, by móc cieszyć się w pełni pomieszczeniem dziennym. Takie drzwi przesuwne mogą być wykonane z różnych materiałów (szkło, drewno, płyta meblowa) i posiadać różnorodną dekoracyjność, dzięki czemu doskonale wpiszą się w dowolny styl aranżacji wnętrza.

Rodzaje drzwi składanych

-drzwi skrzydłowe,

-drzwi przesuwne,

-drzwi harmonijkowe.

  • Masz pytania?

    Skontaktuj się z naszym działem handlowym:
    Pon - Pt: 8 - 17 / Soboty: 9 -14
    tel. 791 16 16 16; e-mail: biuro@bogartkuchnie.pl

Formularz kontaktowy

Chcesz zamówić meble kuchenne na wymiar

Zadzwoń: 791 16 16 16

lub

Napisz do nas

* - pola wymagane


Nasi partnerzy

Copyright © 2024 Bogart Kuchnie. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka cookies

Do góry