Infolinia: 791 16 16 16

e-mail: biuro@bogartkuchnie.plMeble kuchenne, które są brudnoodporne. Część II

Meble kuchenne, które są brudnoodporne. Część II

Wybierając meble kuchenne na zamówienie warto zwrócić uwagę nie tylko na ich formę i wzornictwo, ale również kwestię utrzymywania ich w czystości. W każdej kuchni na co dzień powstaje wiele zabrudzeń i osadów. Dlatego warto zadbać o to, aby meble i wykończenia zastosowane w kuchni były łatwe w utrzymaniu czystości. Na co należy zwrócić uwagę w tym zakresie, aby zaoszczędzić swoją energię podczas sprzątania kuchni?

Materiały meblowe, na których nie widać plam

Planując aranżację kuchni i wybierając meble kuchenne na zamówienie w Rzeszowie, warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich zostały wykonane. Na jakich meblach zabrudzenia będą najmniej widoczne? Jeżeli preferujesz meble kuchenne wykonane z drewna, pamiętaj że niektóre rodzaje tego surowca są łatwiejsze w czyszczeniu, z kolei inne lepiej kamuflują zabrudzenia. Orzech czy dąb posiadają specyficzne kolory oraz wzory, na których ewentualne plamy nie będą się rzucać w oczy. Natomiast meble kuchenne z klonu charakteryzuje jednolite wykończenie i jasny kolor, przez co wszelkie zachlapania są wyraźniejsze na powierzchni. Dotyczy to również mebli w okleinie drewnopodobnej oraz fornirowej.

 

kuchnie na wymiar Rzeszów 


Zabudowa mebli kuchennych pod sufit

Miejscem, na którym gromadzi się najwięcej brudu jest powierzchnia górnych szafek wiszących. Tam bowiem nie mamy na co dzień zasięgu, więc sprzątamy raz na jakiś czas. Stanowi to wówczas wyzwanie, gdyż zalegający kurz i osady z tłuszczu są trudne do wyszorowania. Sposobem na uniknięcie tego problemu jest zabudowa po sam sufit. Takie rozwiązanie sprawi również, że zyskamy zdecydowanie więcej miejsca na przechowywanie rzeczy kuchennych, a tego nigdy w kuchni zbyt wiele. W najwyższych partiach szafek można przechowywać chociażby te akcesoria lub zestawy naczyń, których używamy tylko okazjonalnie.

Zdejmowany cokół w dolnych szafkach

Często sprzątając swoje kuchnie zapominamy o tym, że brud gromadzi się nie tylko na szafkach i powierzchniach wokół nich, ale również pod nimi. Aby zadbać o higienę w kuchni, warto zwrócić uwagę na to, co znajduje się pod meblami kuchennymi. Przestrzeń pod zabudową zazwyczaj zabezpiecza specjalny cokół, dzięki któremu pod meble dostaje się znacznie mniej zanieczyszczeń, ale i dopełnia zabudowę pod względem estetycznym. Warto więc wybrać meble kuchenne na wymiar z Rzeszowa, które posiadają zdejmowany cokół, aby bez trudu móc czyścić powierzchnię pod zabudową.

Pełna zabudowa

Aby uczynić kuchnię łatwiejszą w utrzymaniu w czystości, warto zdecydować się na pełną zabudowę meblową pozbawioną otwartych szafek i półek. Drzwiczki nie tylko kryją zawartość szafek przed widokiem akcesoriów i naczyń kuchennych, ale również skutecznie zabezpieczają półki przed osadzaniem się kurzu. Otwarte szafki musimy czyścić znacznie częściej niż przestrzenie zamknięte za frontami.

  • Masz pytania?

    Skontaktuj się z naszym działem handlowym:
    Pon - Pt: 8 - 17 / Soboty: 9 -14
    tel. 791 16 16 16; e-mail: biuro@bogartkuchnie.pl

Formularz kontaktowy

Chcesz zamówić meble kuchenne na wymiar

Zadzwoń: 791 16 16 16

lub

Napisz do nas

* - pola wymagane


Nasi partnerzy

Copyright © 2024 Bogart Kuchnie. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka cookies

Do góry